O společnosti

Společnost JIPO-CZ s.r.o. se zabývá výrobou české speciality - klasických lázeňských oplatků jejichž tradice výroby se datuje již od roku 1856. Poprvé vyrobeny ve městě Karlovy Vary a na základě toho dostaly své jméno. Byly tam prodávány teplé právě z trouby a mnoho českých i zahraničních celebrit politického a kulturního světa cenili jejich lehkost, křehkost a vynikající aroma.

Svou produkci oplatek jež lákají svou jedinečnou chutí, lehkostí a charakteristickou vůní začala firma vyrábět koncem roku 1994.

Předlohou k výrobě oplatek naší společnosti byla "Kuchařská škola" z roku 1881 od Marie B. Svobodové. V kapitole XXIV, O Pečivu s názvem „Sušenky“ bylo popsáno, jak vyrobit plněné oplatky (zvané Karlovarské): ...tyto oplatky jsou zvláště dobré pro nemocné lidi, jsou výživné, nezatíží váš žaludek a lidem velmi chutnají.

Zpočátku to byly pouze tři základní druhy oplatek v omezeném množství pro malý okruh zákazníků. Brzy se stala známou a populární pro kvalitu svých výrobků. Dnes společnost distribuuje své výrobky po celé České republice a zvláště do lázeňských měst a míst hojně navštěvovaných našimi i zahraničními turisty, pro které jsou oplatky tradiční dárek pro své přátele.

Naše výroky dodáváme také do zahraničí zejména Německa a USA, dále na Slovensko, Rakouska, Ruska,. Možnost je měli ochutnat také v takové exotické zemi jakou jsou Spojené Arabské Emiráty a Austrálie. Podíl má naše společnost ve dvou firmách jež produkují oplatky v USA a Kanadě.

Jestli vyzkoušíte naše výrobky, jistě budete spokojeni. Jestli jste je ještě neochutnali, je právě čas to udělat. Dobrou chuť!